POMOC PEČUJÍCÍM RODINÁM

Velmi si vážíme rodinné péče o seniora a chceme pomoci k tomu, aby klient mohl setrvat ve vlastní domácnosti co nejdelší dobu, v kruhu svých nejbližších.

Každé rodině, která se podílí na péči o svého rodinného příslušníka, nabízíme komplexní poradenství v řešení nepříznivé sociálně zdravotní situace seniora, dohodneme plán péče a pomoci. Podporujeme život seniorů v jejich v přirozeném prostředí vlastní domácnosti, ve kterém jsou zvyklí žít a kde se cítí dobře.

 1. S rodinou projednáme celkovou situaci seniora, který druh pomoci a péče by byl nejpotřebnější a nejvhodnější, a který by pomohl řešit situaci potřebné pomoci.
 2. Navrhneme systém pomoci, která bude efektivní, včetně různých kombinací služeb, které lze využít:
  • Pečovatelská služba (péče v domácnosti).
  • Denní stacionář (denní pobyt pro klienty, kteří potřebují zvýšenou péči).
  • Navrhneme využití dalších zdrojů péče v Hradci Králové: odlehčovací službu s pobytem na přechodnou dobu, tísňovou péči pro rychlou pomoc, péči agentury domácí zdravotní péče pomůžeme radou nebo i pomocí při žádosti o příspěvek na péči nebo jiných sociálně zdravotních potřeb seniora.
  • Služby Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti v případech nemocných s alzheimerovou chorobou.
 3. Poskytneme i psychickou podporu a orientaci v zátěžové situaci péče o blízkého člověka. Často však stojí před problémem jak. Když musí do práce, starat se o děti nebo mají další povinnosti, které nemohou opustit. A nechtějí ve stáří opustit ani své rodiče. Naši sociální pracovníci v každém takovémto případě nabízejí kompletní pomoc: situaci nejen seniora, ale i pečující rodiny projednáme, poradíme postupy při zajištění té nejvhodnější péče tak, aby byl spokojený senior i pečující rodina. A rozsah této „naplánované“ pomoci je vždy specifický a vychází z celkové sociální situace rodiny a seniora, jejich potřeb, představ a možností, při respektování vůle všech. Pečující rodinu i seniora pak provázíme pomocí a podporou po celou dobu péče. Naším cílem je pomoc při rodinné péči o seniora a podpora jejich života v jejich přirozeném prostředí domova, který je pro ně jistotou a bezpečím s těmi, kteří pomáhají.
 • KONTAKTNÍ INFORMACE

  Centrum sociální pomoci a služeb o.p.s.
  Harmonie II
  Souběžná 1746
  500 12 Hradec Králové

  Mobilní telefon: 734 562 344

  Bc. Michaela Veselková (sociální pracovnice, vedoucí DS), informace a sjednání služby
  E-mail: domovinka@csps-hk.cz

Centrum sociální pomoci a služeb o.p.s.
Adresa CSPSHarmonie II, Souběžná 1746, 500 12 Hradec Králové
Telefon CSPSTelefon: 728 469 327
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.